Hakkımızda  |   Projeler  |   Haberler  |   Belgesel  |   İletişim


Profesyonel çalışmalarına 1989 yılında başlayan firma, 1997 yılında ODA TASARIM MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET LTD. ŞTİ adı altında İstanbul’da Y.Mimar Kevork Özkaragöz tarafından kurulmuştur. 2009 yılında firma ortaklık yapısını değiştirip Y.Mimar Kevork Özkaragöz ve Peyzaj Mimarı Alin Özkaragöz ile çalışmalarına devam etmiştir.

Firma farklı fonksiyonlarda binalar için mimari proje üretmiş, gerekli proje ve şantiye koordinasyonlarını sağlamış, projelendirme konusunda ulusal-davetli yarışmalara katılmış ve dereceler almıştır. Bunların yanında bazı araştırma konularında yazılı dokümanlar hazırlamış ve talepler doğrultusunda belirli bir bölge için fizibilite çalışmaları oluşturulmuştur.

1991 yılından sonra tasarımlarını yaptığı binaların inşaatlarını da üstlenerek inşaat, peyzaj ve iç düzenleme çalışmaları gerçekleştirmiştir. Üretim alanlarından biri de özellik taşıyan bir inşaat tekniği olan restorasyon uygulamalarıdır. Bu çalışmalar, tasarım sürecinin inşaatın tamamlanmasına kadar devam etmesini sağlamış ve Oda Tasarım'ın ekip çalışmalarındaki koordinasyon gücünü ve verimliliğini arttırmıştır. Bu inşaat ve uygulama deneyimleri proje üretiminin de çağdaş ve güncel bir zemine oturmasını sağlamıştır.

Proje ve inşaat üretiminde zaman zaman bazı proje ve inşaat gruplarıyla birlikte koordinasyon sağlanmaktadır. Bu iş bölümünün niteliği her durumda farklılaşabilmekte, bazen danışmanlık boyutunda olurken zaman zaman da ortak çalışmalar şekline dönüşmektedir.


Kevork ÖZKARAGÖZ
Kurucu, Y.Mimar (İTÜ)
1964 yılında Malatya’da doğmuş, eğitim hayatını İstanbul’da sürdürmüştür.1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans eğitimini, 1989 yılında yine İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde ‘’Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı’’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.
Buket ÇAĞLAYAN
Mimar (YTÜ)
2006’dan beri ODA Tasarım’da.
Levent TOPÇU
İnşaat Teknikeri (KTÜ)
1997’den beri ODA Tasarım’da.
Alin ÖZKARAGÖZ
Peyzaj Mimarı (İÜ)
2009’dan beri ODA Tasarım’da.
Naz ÖZKARAGÖZ
Mimar (BAU)
2018’den beri ODA Tasarım’da.
© Oda Tasarım 2018